پدر و مادرم، من را که کودکشان بودم طلاق دادند

طلاق والدین _ بلز

جدایی والدین تیر خلاصی است بر قلب و روح کودکان. یادمان باشد فرزند شما هر چقدر هم که بزرگ شده باشد و حتی اگر همسر هم داشته باشد، باز هم پدر و مادر را در کنار هم می خواهد. فرزندان طلاق از اینکه به دیگران بگویند پدر و مادرشان از هم جدا شده اند خجالت می کشند.

والدینی که از همدیگر جدا می شوند اولین سوالی که باید از خودشان بپرسند، باید این جمله باشد که “آیا ما از همسرمان طلاق میگیریم یا از فرزندانمان؟”

اصولا حاصل تنبیه بدنی کودکان توسط والدین پرخاشگر، می تواند کبودی روی بدن یا اشکها و هق هق هایی باشد که اغلب میتوانیم آن را ببینیم و لمس کنیم،

اما حاصل پدیده طلاق، آسیبی فراتر از اینهاست، آسیبی که بجای کبودی روی بدن، حفرەای عاطفی عمیق ایجاد میکنید که با هیچ چیزی پر نمیشود، حفرەای به عمق عمر یک انسان، حفرەای از نیازهای ارضا نشده سرکوب شده، نیاز به محبت پدرانه یا مهر مادرانه، که این حفره ممکن است بعدها با فیلترهای سیگار، دود مواد مخدر و یا خط انداختن های روی ساعد دست و بدن پر شود.

گسلی ناملموس که والدین در حفر آن نقش داشته اند و ممکن است همچون زلزلەای سهمگین، به یکباره جسم و روان کودک را از جا بکند.

والدین گرامی:

یادمان نرود ما از همسرمان طلاق میگیریم، نه از کودکمان، پس لطفا بعد از طلاق، شرایطی فراهم آورید که کودک بتواند هم پدرش را ببیند و هم مادرش را. در اینصورت است که میتوانیم بگوییم بله، من از همسرم جدا شدەام، اما از بچەام هرگز!

این مطلب را هم بخوانید  بچه های پولدار | چه بچه هایی در آینده پولدار می شوند؟

‍ پیشگیری از طلاق عاطفی:

💥دست از تلاش برای تغییر دادن یکدیگر بردارید، اولویت‌های خودتان را تغییر دهید،

💥در دعوا دنبال مقصر نگردید و هر کدام در حل مسئله خود را سهیم بدانید،انعطاف پذیر و واقع گر باشید

💥در مقابل همسرتان سریع واکنش نشان ندهید، به جای آنکه احساستان را تعطیل کنید، بهتر است که به دنبال فعال سازی حواستان باشید.

💥زوج درمانی راهکاری مناسب برای کاهش طلاق عاطفی است، زوج‌های موفق در ابعاد گوناگون زندگی روزمره به جای دور شدن و فاصله گرفتن، هر روز بیشتر از روز قبل جذب یکدیگر می‌شوند

💥گاتمن معتقد است تمایلات، شور و اشتیاق، عشق و علاقه دوطرفه، حتی تحریک پذیری و زودرنجی متقابل سبب این همدلی می‌شود.

💥در آخر بدانید اگر هدف عشق و حفاظت از آن است، باید بهای این حفاظت را با گذشت و ایثار بپردازید

💥عشق کوشش صادقانه و مستمر به زنده نگاه داشتن چیزی غیر از خود ماست؛ جان بخشیدن، بوجود آوردن، حفظ و حراست و توقف ناپذیر چیزی است که دوستش داریم.

 

نویسنده: محمود حسنی زاده مدیر وبسایت بلز ( www.bells.ir )

1 دیدگاه برای “پدر و مادرم، من را که کودکشان بودم طلاق دادند

دیدگاه‌ها بسته شده است.